Potravinářský potisk 
IMAGO VULPES

Vulpes je zařízení, které umožňuje tisk barevných obrazů a grafik přímo na povrch potravinářských produktů. 

Toto inovativní řešení je ideální pro zdobení dortů, cukroví, drobného pečiva a dalších potravinářských výrobků. Své využití si najde jak v individuálních zakázkách, tak i v sériové výrobě.

Ilustrační video:

Výhoda přímého tisku

Potravinářský plotr Vulpes šetří čas i peníze. Jednoduchý software přenese vybranou fotografii nebo firemní logo přímo na produkt bez nutnosti dalších mezikroků či použití jiných surovin.
Automatické zdobení výrazně zkracuje dobu výroby - tisk 25 dortů o průměru 30 cm trvá cca 1 hodinu. Počet kroků v celém procesu je redukován na minimum: stačí v programu nastavit množství tisku pro danou grafiku, umístit produkty na tiskovou plochu a spustit stroj tlačítkem "start".

Vysoká kvalita tisku

S použitím 6barevného inkoustového systému umožňuje plotr Vulpes tisk v nejvyšší kvalitě na téměř jakýkoliv povrch. Výtisky se vyznačují živými barvami a dokonalou reprodukcí detailů.
Potravinářské inkousty používané v tiskárnách jsou zcela bezpečné - vytvořené v souladu s přísnými normami EU pro potravinářské výrobky.

Velikost a umístění tištěných produktů

Vulpes je vybaven systémem pro automatickou detekci výšky, orientační mřížka pak slouží k přesnému umístění produktu na tiskové ploše. Je speciálně navržen tak, aby vyhovoval standardním velikostem gastronádob GN 1/1 a může snadno ozdobit dorty libovolné velikosti až do průměru 32 cm a výšky 15 cm. V případě tisku drobnějších produktů ve velkém množství, jako jsou pralinky, želé či makronky, lze pro snadné a rychlé umístění použít matrice.

Životnost při nepřetržitém sériovém provozu

Zařízení je přizpůsobeno pro práci v obtížných podmínkách, v prostředí zatíženém prachem a vlhkostí. Díky odolné konstrukci, tiskové hlavě s dlouhou životností a velkým inkoustovým lahvičkám je zařízení ideální pro nepřetržitý provoz. 


Specifikace

Tisková plocha:  650 mm x 320 mm
Tloušťka média:  až 150 mm
Technologie tisku:  digitální inkoustová
Rozlišení:  až 5760 x 1440 dpi
Konektory:  USB
Operační systém:  Windows 10/8/7, MAC
Pracovní prostředí:  teplota 21-28˚C, vlhkost vzduchu 35-60%
Vnější rozměry:  625 mm x 650 mm x 1150 mm
Hmotnost stroje:  60 kg
Napájení:  220 - 240 V, až 200 W